تصویر ویپ با سیگار شکسته همراه با لوگو جویس لند / ترک سیگار با ویپ

با وجود ضررهای زیادی که استفاده از سیگار دارد،  هنوز هم تعداد زیادی از مردم علاقه زیادی به استفاده از آن دارند. اما گاهی شرایطی به  وجود می آید که  شخص تصمیم به ترک سیگار می گیرد و چالش بزرگ از اینجا آغاز می شود. یکی از موثرترین روش های ترک سیگار، ترک سیگار با ویپ است. در حقیقت ویپ ها سیگارهای الکترونیکی هستند که تاریخ تولید آنها به سال 2004 باز می گردد. تفکری که در پشت تولید و ساخت ویپ قرار داشت این بود که مصرف نیکوتین را در افراد سیگاری به حداقل برساند و در کنار آن فرد  کم کم اقدام به ترک سیگار نماید. ترک سیگار با ویپ به دلایل متعددی مورد توجه قرار گرفته است.

تصویر فردی در حال بیرون دادن دود ویپ به همراه لوگو جویس لند و سالت نیکوتین طعم انگور/ ترک سیگار با ویپ

بهترین راهکار ترک سیگار با ویپ

روش های متعددی برای ترک سیگار به افراد توصیه می شود اما در بسیاری موارد انجام این عمل توسط فرد سخت و گاهی ناممکن است. تولید سیگارهای الکترونیکی و ویپ ها باعث شد تا  افرادی که اراده خود را  بر ترک سیگار قرار داده اند به راحتی در این چالش موفق شوند.
ترک سیگار با ویپ روش تاثیرگذارتری نسبت به دیگر موارد می باشد. در مقایسه با آدامس و برچسب نیکوتینی استفاده از این روش ترک سیگار بسیار نتیجه بخش تر بوده است.

تحقیقات جدیدی  که  در سازمان کنترل و پیشگیری بیماری ها انجام شده است، استفاده از ویپ برای ترک سیگار را  بسیار مفید و موثر دانسته است.
در نتایج تحقیقاتی که روی 16 هزار نفر فرد سیگاری که  برای ترک سیگار با ویپ داوطلب شده بودند انجام شد  مشخص شده است که  استفاده از این روش برای ترک سیگار  باعث کاهش مصرف سیگار توسط آن افراد شده است. آمار افرادی که از این روش ترک سیگار استفاده می کند در سالهای 2014 و 2015 کاهش قابل توجهی داشته است. دلایل متنوعی برای استفاده از ویپ ها برای ترک سیگار وجود دارد.

 • قیمت مناسب

ویپ قیمت پایین تری نسبت  سیگار دارد.  حتی هزینه های جانبی مانند اتومایزر و ایجوس در دراز مدت قیمت آن را مناسب تر از سیگار  قرار داده است.

 • زنندگی برای گلو

یکی از مواردی که بسیاری از افراد سیگاری نمی توانند آن را ترک کنند عدم ایجاد زنندگی آن است.  ویپ ها و سیگارهای الکترونیکی با ایجاد حالت زنندگی برای گلو باعث می شوند تا افراد سیگاری  راحت تر آن را کنار بگذارند.

 • تنوع طعم

یکی دیگر از مزیت های ترک سیگار با ویپ این است که می توانید هم نیکوتین مورد نیاز خود را تامین کنید و هم از طعم های مختلف جویس و سالت نیکوتین لذت ببرید. تنوع طعم جویس ها و سالت نیکوتین ها بسیار متنوع هستند که هم می توانید طعم های میوه ای را امتحان کنید و هم از طعم های دسری لذت ببرید.

 • کاهش مصرف نیکوتین

با استفاده از روش ترک سیگار با ویپ می توانید مصرف نیکوتین خود را کنترل کنید و در طول زمان و به تدریج میزان نیکوتین مصرفی خود را به صفر برسانید.

 • قابل تنظیم تر از استعمال سیگار

تنوعی که ویپ ها دارد از طعم آنها گرفته تا خود دستگاه، به شما کمک می کند تا این موارد را راحت تر تنظیم کنید. این قابل تنظیم بودن به شما اجازه می دهد تا قدرت دستگاه و ماده مصرفی آن را نیز راحت تر کنترل کنید. شما می توانید تعیین کنید که چه میزان نیکوتین به صورت حداقلی و حداکثری مصرف کنید

 • خطر کمتر بخار از دود

ویپ ها تا حدودی با بخار سر و کار دارند. همین موضوع  باعث می شود تا ماندگاری آثار آن نسبتا به دود در هوا کمتر باشد. این ماندگاری کمتر، خطر دود دست دوم و بخار دست دوم را کاهش می دهد. دود دست دوم، دودی است که پس از استعمال توسط فرد به بیرون منتقل می شود. شرایط تهویه با ویپ هم برای فرد و هم برای اطرافیان آن بهتر خواهد بود.

مضرات سیگار

مضرات مصرف سیگار به دلیل وجود مواد سمی در آن بر کسی پوشیده نیست. به دلیل وجود مواد سمی متفاوت، سیگار تاثیر زیادی بر بخش های مختلف بدن  افراد خواهد گذاشت. در ازای هر 15 نخ سیگاری که توسط فرد استفاده می شود یک جهش در بدن رخ خواهد داد. از هر دو نفر فرد سیگاری سالانه یک نفر جان خود را از دست می دهد.

تصویر سیگار له شده همراه با لگو جویس لند و سالت نیکوتین ظعم انگور / ترک سیگار با ویپ

تاثیر بر اعضای بدن

مواد سمی سیگار بر بخش های مختلف بدن تاثیرگذار است، زیرا سم بدون فیلتر وارد خون می شود و خون با همه اعضای بدن در ارتباط است. کاهش دریافت اکسیژن توسط سلول ها نیز از موارد دیگری است که باعث  بروز مشکل در بخش های مختلف بدن خواهد شد.

قلب و گردش خون

 • مصرف سیگار باعث افزایش غلظت خون می شود و با ایجاد لخته خطر سکته  قلبی را افزایش می دهد.
 • فشار خون افزایش پیدا می کند.
 • رگ های بدن باریک می شوند و کاهش میزان خون باعث کاهش اکسیژن و گردش کمتر خون در بدن می شود.
 • مطرف سیگار باعث افزایش آسیب های عروق محیطی و بیماری مغزی – رگی می شود.
 • مواد موجود در سیگار به عروق کرونری آسیب وارد می کنند

شش ها

یکی از مهمترین بخش هایی که در ترک سیگار با ویپ از دست آسیب های  سیگار رهایی پیدا می کند ریه و شش ها می باشد. مصرف سیگار در بلند مدت باعث می شود تا مجرای هوا و بافت ریه  آسیب  پیدا کند. این آسیب به  شش ها باعث می شود تا افراد سیگاری بیشتر از دیگران به بیماریهایی مثل سرطان ریه، ذات الریه و آمفیزم مبتلا شوند.

تصویر ریه ای که با سیگار ساخته شده همراه با لگو جویس لند و سالت نیکوتین ظعم انگور / ترک سیگار با ویپ

 

سلامت دهان و لثه

بخش مهمی از بدن که مستقیما و در ابتدای استفاده از سیگار با آن در تماس است دهان و دندان ها می باشند.  به  دلیل وجود مواد شیمیایی درون سیگار دهان و دندان و لثه ها دچار آسیب می شوند.
بیماریهایی مثل برفک دهان و از بین رفتن جوانه هایی چشایی در افرادی که سیگار مصرف می کنند بیشتر است. با ترک سیگار با ویپ و  عدم استفاده از سیگار  ما شاهد تغییرات گسترده ای در سلامت دهان و دندان خواهیم بود.

سلامت پوست و مو

 وقتی میزان مصرف اکسیژن  در بدن کاهش پیدا می کند، سلول های پوست سریع تر به سمت پیر شدن می رود.مصرف سیگار طراوت و تازگی پوست را از بین می برد و باعث می شود پوست به سمت خاکستری مایل به زرد برود.
گونه ها گود می شود و چهره فرد بسیار نامناسب  خواهد شد. موهای فرد  به  دلیل تاثیر مواد موجود در سیگار زودتر سفید می شود و در مواقعی با ریزش شدید همراه خواهد بود. کیفیت موها نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.

انقلاب در صنعت دخانیات با ویپ

ترک سیگار با ویپ و ورود این محصولات به دنیای انسان ها از سال 2004 آغاز شد. حضور این محصول توانست به خودی خود انقلابی در صنعت  دخانیات ایجاد کند. تفکری که  در پشت تهیه و ساخت این سیگارها وجود داشت این بود که  درکنار القای حس سیگار کشیدن همزمان به کنترل مصرف نیکوتین در افراد  نیز بپردازد.

انواع ویپ مورد استفاده در فرآیند ترک سیگار با ویپ

ویپ ها به صورت دستگاه ارائه می شوند.  این دستگاه ها بر اساس میزان نیکوتینی که فرد مصرف می کرده است تقسیم بندی می شوند.تصویر دو ویپ همراه جویس همراه با لگو جویس لند و سالت نیکوتین ظعم انگور / ترک سیگار با ویپ

 

 • ویپ قلمی (پادماد)

ویپ های قلمی که به آن پاد ماد می گویند، نمونه ای از ویپ است که چند کاربرد دارد و هم می توان مثل یک پاد از آن استفاده کرد و هم مانند یک ویپ حجم دود زیادی با آن تولید کرد.
در پادماد ها هم می توان از جویس استفاده کرد که درصد نیکوتین کمتری دارد و هم از سالت نیکوتین استفاده کرد باعث انتقال درصد نیکوتین بیشتری می شود.
شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد پادماد ها به صفحه خرید پادماد مراجعه کنید.

ویپ قلمی (پادماد)همراه با لگو جویس لند و سالت نیکوتین ظعم انگور / ترک سیگار با ویپ

 

 • ویپ ساب اهم

با پیشرفت تکنولوژی ما شاهد تغییرات گسترده ای در شکل و نوع  ویپ ها بوده ایم. ترک سیگار با ویپ نیازمند تغییرات مدرن تر  و خاص تری بود که با نمونه ای ساب اهم این تغییرات ایجاد شد. جویس هایی که در کارتریج این نمونه ویپ وجود دارند بیشتر بخار می شوند.

مخازن آنها پیشرفته تر است و امکان استفاده از گلیسرین گیاهی بیشتر را امکان پذیر کرده اند. این دستگاه می تواند مقاومت الکتریکی کمتر از یک اهم را پشتیبانی کند. تنها ایراد آن این است  که برای مصرف نیکوتین های سنگین مناسب نیست. یکی از نمونه های پر طرفدار در ترک سیگار با ویپ، ویپ ساب اهم است.

 • پاد

پاد ها نوعی از ویپ هست ها هستند که برای افراد سیگاری مناسب تر هستند به این دلیل که می توانند مقدار بیشتری نیکوتین را منتقل کند. مایعی که باید برای استفاده در پاد ها استفاده شود سالت نیکوتین است حجم نیکوتین موجود در آن در بازه بین 20 تا 50 میلی گرم است که بسیار بیشتر از نیکوتین موجود در جویس ها است.

می توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد پاد ها و سالت نیکوتین به صفحه سالت نیکوتین اصل مراجعه کنید.

تصویر ویپ قلمی پلد ماد همراه با لگو جویس لند و سالت نیکوتین ظعم انگور / ترک سیگار با ویپ

 •  ویپ جعبه ای

ویپ جعبه ای که به اسم های مختلفی شناخته می شود مانند قلیان جیبی و ماد و … ، نوعی از ویپ ها است که بدلیل اندازه بزرگتری که دارد توان خروجی بیشتری هم دارد و توان تولید بخار بیشتری دارد.
مایعی که باید در ویپ از آن استفاده کرد جویس نام دارد و میزان نیکوتین موجود در آن در بازه بین 0 تا 12 میلی گرم است و در انواع مختلف طعم موجود است.

برای اطلاع از انواع جویس ها به صفحه خرید جویس اورجینال مراجعه کنید.

تصویر ویپ مشکی همراه با لگو جویس لند و سالت نیکوتین ظعم انگور / ترک سیگار با ویپ

مزیت های استفاده از ویپ در ترک سیگار

ویپ ها از آن دسته  وسایل الکترونیکی هستند که  در شکل ها و نمونه های مختلف برای کمک به فرآیند ترک سیگار  تولید شدند. دودی که  از این دستگاه تولید می شود حاصل سوختن  کاغذ و نیکوتین نیست و آنچه در محیط منتشر می شود بخار است.

تصویر فردی در حال بیرون دادن دود ویپ به همراه لوگو جویس لند و سالت نیکوتین طعم انگور/ ترک سیگار با ویپ

 

 • قابل کنترل بودن میزان نیکوتین

یکی از مهمترین ویژگی هایی که در ترک سیگار با ویپ وجود دارد امکان کنترل میزان نیکوتین در آن می باشد.  این مساله کمک بزرگی برای کاهش مصرف نیکوتین در مراحل مختلف برای افراد سیگاری است.

 • طعم های مختلف

تنوع طعم های مورد استفاده در ویپ به افراد حق انتخاب بیشتری می دهد و آن را به محصولی پر طرفدار برای ترک سیگار تبدیل کرده  است.

 • تمیز تر بودن مصرف ویپ

عدم ایجاد دود، عدم ایجاد بوی نامطبوع و نداشتن مواد مضر از بهترین خصوصیات ویپ ها هستند.

 • ویپ جدول هزاران ماده سمی  سیگار را  ندارد

سیگار دارای مواد شیمیایی و مضر زیادی است  و برعکس ویپ ها  به  دلیل عدم وجود مواد شیمیایی اولیه و ثانویه مانند سرب و جیوه و آرسنیک بسیار کم خطر هستند.

 • ویپ به اطرافیان آسیب نمی رساند

از آنجا که  این تولیدات دود تولید نمی کند و فضای اطراف را آلوده  نمی سازد یک محصول مناسب برای استفاده در فضاهای مختلف است.  سیگار به  دلیل ایجاد دود و بوی نامطبوع و همچنین مواد شیمیایی علاوه بر خود فرد بر اطرافیان او نیز تاثیرات نامناسبی خواهد گذاشت. با یک مقایسه ساده متوجه خواهید شد که استفاده از ویپ بسیار بهتر از سیگار خواهد بود.

تصویر خانمی در حال ویپ کشیدن همراه با لگو جویس لند و سالت نیکوتین ظعم انگور / ترک سیگار با ویپ

 • نداشتن بوی نامناسب

به  دلیل وجو اسانس ها و طعم دهنده های متفاوتی که درون این محصولات وجود دارد ما شاهد ایجاد بوی بد دهان و بوی نامطبوع بدن نخواهیم بود.

 • عدم احتراق

سوختن در سیگارهای الکترونیکی وجود ندارد و همین دلیلی برای کاهش ضرر و زیان های ناشی از سوختن تنباکو و کاغذ است. در ویپ سوختن تنباکو و کاغذ و آزاد سازی  اکسید کربن، دود و خاکستر، متان و بوتان را نداریم. در نتیجه مشکلاتی مانند سرگیجه و تهوع برای فرد ایجاد نخواهد شد.

چه میزان نیکوتین مناسب شماست؟

مقدار نیکوتینی که  بدن یک فرد  نیاز دارد به  میزان مصرف روزانه  سیگار او باز می گردد. نوع سیگار و مقدار مصرف روزانه فرد می تواند در تعیین مقدار نیکوتین موثر باشد. برای اندازه گیری مقدار نیکوتین سیگار مقیاسی به نام سبک و سنگین در نظر گرفته می شود. ترک سیگار با ویپ به اندازه گیری مقدار نیکوتین  وابسته است، که برند سیگار و تعداد نخ سیگار مصرفی توسط فرد در تعیین میزان آن تاثیرگذار است.

انتخاب مقدار نیکوتین برای افراد مختلف متفاوت است. ویپ ها هم جذب نیکوتین دارند اما مواد شیمیایی و سمی مضر ندارند. مقدار نیکوتینی که در ترک سیگار با ویپ  برای هر فرد در نظر گرفته می شود متفاوت است.

 •  مقدار نیکوتین مناسب افراد مختلف

 1. 0 میلی گرم که مخصوص افرادی است که سیگار را ترک کرده اند و می خواهند نیکوتین نیز مصرف نکنند.
 2. 3 میلی گرم مخصوص افرادی است که سیگار سبک استفاده می کنند. توصیه می شود افرادی از این نمونه استفاده کنند که وابستگی کمی به نیکوتین دارند.
 3. 6 میلی گرم برای افرادی با میزان مصرف متوسط مناسب است.
 4. 6+ را افرادی با میزان مصرف بالای سیگار مورد استفاده قرار می دهند.

 

تصویر مردی که دود ویپ را بیرون میدهد همراه با لگو جویس لند و سالت نیکوتین ظعم انگور / ترک سیگار با ویپ

مقدار نیکوتینی که  یک فرد سیگاری در روز به واسطه کشیدن سیگار دریافت می کند متفاوت می باشد و این در روند ترک سیگار با ویپ نیز تاثیرگذار است.

 • سیگارهای سنتی بین 14 تا 21 میلی گرم نیکوتین دارند.
 • محصولات جایگزین بین 6 تا 48 میلی گرم.
 • سیگارهای الکترونیکی دارای 3.36 میلی گرم نیکوتین دارند.

ترک سیگار با ویپ از آن جهت تاثیرگذارتر است چون میزان نیکوتین موجود در آن نسبت به سیگارهای عادی بسیار کمتر است. عدم تولید دود باعث می شود تا مشکلاتی که سیگار برای سلامتی انسان به وجود می آورد را دارا نباشد. البته پوکه های  مورد استفاده در ویپ ها دارای غلظت های متفاوتی از نیکوتین می باشد.

 • غلظت پایین حدود 8 میلی گرم
 • غلظت متوسط حدود 14 میلی گرم
 • غلظت بالا حدود 18 میلی گرم
 • غلظت بسیار بالا که حدود 54 میلی گرم نیکوتین در پوکه موجود است.

تصویر مردی در حال بیرون دادن دود ویپ در تاریکی همراه با لگو جویس لند و سالت نیکوتین ظعم انگور / ترک سیگار با ویپ

چرا ویپ از سیگار بهتر است؟

سیگارها دارای 7000 ماده شیمیایی و سمی هستند که بسیاری از آنها برای بدن مضر می باشند. مونو اکسید کربن و قطران دو نمونه از این مواد سمی می باشند. دلایل گسترده ای برای جایگزینی این محصول و  بهتر بودن ویپ نسبت به  سیگار وجود دارد.

 • انتخاب اندازه نیکوتین به عهده  خود فرد می باشد.
 • نوع PG یا پروپیلن گلیکول مورد استفاده که برای انتقال طعم و حس سیگار استفاده می شود، آسیب و ضرری برای سلامتی فرد ایجاد نمی کند.
 • استفاده از VG گیاهی حجم بخار خروجی را تنظیم می کند.
 • طعم دهنده ها اسانس های خوراکی هستند و تنوع بالایی دارند که متناسب با سلیقه های مختلف می باشد.

 

تصویر مردی که ویپ در دست خود دارد همراه با لگو جویس لند و سالت نیکوتین ظعم انگور / ترک سیگار با ویپ

سوالات متداول

برای خرید ویپ ابتدا باید به این سوال جواب بدهید که برای چه می خواهید ویپ مصرف کنید، برای رساندن نیکوتین به بدن و یه صرفا بازی با دود، اگر برای مصرف نیکوتین قصد خرید ویپ دارید بهترین گزینه برای شما دستگاه های پاد هستند که باید برای آنها سالت نیکوتین تهیه کنید.

ولی اگر به دنبال برای بازی با دود قصد تهیه ویپ دارید گزینه مناسب شما دستگاه های ویپ هستند که دود زیادی تولید می کنند.

پاد ماد ها دستگاه هایی هستند که هم مانند ماد ها می توانند دود زیادی تولید کنند و هم مانند پاد ها با مصرف سالت نیکوتین می توانند مقدار زیادی نیکوتین به بدن برسانند.

ترک سیگار با ویپ به اینصورت است که در گذر زمان و با کم کردن میزان مصرف نیکوتین اعتیاد به سیگار را به تدریج کم می کنند تا ترک کامل سیگار.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۴.۸ از ۵
از مجموع ۱۶ رای

28دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare